whatsfreshinbc

Filter Results

Departments

Brand

Dietary

Deals

Search Results

BC Fresh English Peas - 1/2 lb, 227 Gram
BC Fresh English Peas - 1/2 lb, 227 Gram
Open Product Description
$3.00 avg/ea
$13.21/kg
Final cost based on weight
Blueberries Organic 1pt 1pt, 1 Each
Organic
Blueberries Organic 1pt 1pt, 1 Each
Open Product Description
$8.99
Broccoli Crowns, 325 Gram
Broccoli Crowns, 325 Gram
Open Product Description
$2.50 avg/ea
$7.69/kg
was $2.86 avg/ea
Offer Valid: Sep 28th - Oct 2nd
Final cost based on weight
Cabbage - Green, 990 Gram
Cabbage - Green, 990 Gram
Open Product Description
$3.69 avg/ea
$3.73/kg
Final cost based on weight
Cabbage - Green Organic, 825 Gram
Organic
Cabbage - Green Organic, 825 Gram
Open Product Description
$7.26 avg/ea
$8.80/kg
Final cost based on weight
Cabbage - Red, 975 Gram
Cabbage - Red, 975 Gram
Open Product Description
$3.64 avg/ea
$3.73/kg
Final cost based on weight
Cabbage - Savoy, 950 Gram
Cabbage - Savoy, 950 Gram
Open Product Description
$5.22 avg/ea
$5.49/kg
Final cost based on weight
Cabbage Red Organic, 975 Gram
Organic
Cabbage Red Organic, 975 Gram
Open Product Description
$6.43 avg/ea
$6.59/kg
Final cost based on weight
Carrots Baby Cut 1lb, 1 Each
Carrots Baby Cut 1lb, 1 Each
Open Product Description
$3.99
Carrots Bunch, 1 Each
Carrots Bunch, 1 Each
Open Product Description
$4.99
Carrots Organic 2lb, 1 Each
Organic
Carrots Organic 2lb, 1 Each
Open Product Description
$5.99
Carrots Organic Bunch, 1 Each
Organic
Carrots Organic Bunch, 1 Each
Open Product Description
$4.99
Carrots Rainbow Organic 2lb, 1 Each
Carrots Rainbow Organic 2lb, 1 Each
Open Product Description
$6.49
Cauliflower, 1 Each
Cauliflower, 1 Each
Open Product Description
$6.49
Cauliflower, 800 Gram
Cauliflower, 800 Gram
Open Product Description
$7.04 avg/ea
$8.80/kg
Final cost based on weight
Cauliflower Organic, 700 Gram
Organic
Cauliflower Organic, 700 Gram
Open Product Description
$5.38 avg/ea
$7.69/kg
Final cost based on weight
Cherries - Fresh, 454 Gram
Cherries - Fresh, 454 Gram
Open Product Description
$7.00 avg/ea
$15.41/kg
Final cost based on weight
Corn on the Cob - Bi-colour, 1 Each
Corn on the Cob - Bi-colour, 1 Each
Open Product Description
$1.29
Fresh Apricots, 75 Gram
Fresh Apricots, 75 Gram
Open Product Description
$1.16 avg/ea
$15.41/kg
Final cost based on weight
Peppers - BC Mini Sweet Dolce Pointed 454g, 1 Each
Peppers - BC Mini Sweet Dolce Pointed 454g, 1 Each
Open Product Description
$7.49
Potatoes - BC Fresh Russet 5lb, 1 Each
Potatoes - BC Fresh Russet 5lb, 1 Each
Open Product Description
$6.99
Potatoes - Red Organic 5lb, 1 Each
Organic
Potatoes - Red Organic 5lb, 1 Each
Open Product Description
$9.99
Raspberries - Fresh Fraser Valley Grown 1 Pint, 1 Each
Raspberries - Fresh Fraser Valley Grown 1 Pint, 1 Each
Open Product Description
$8.99
Raspberries Organic 170g, 1 Each
Organic
Raspberries Organic 170g, 1 Each
Open Product Description
$7.99
Rutabagas, 600 Gram
Rutabagas, 600 Gram
Open Product Description
$2.63 avg/ea
$4.39/kg
Final cost based on weight
Squash - Zucchini Green, 250 Gram
Squash - Zucchini Green, 250 Gram
Open Product Description
$1.92 avg/ea
$7.69/kg
Final cost based on weight
Squash - Zucchini Organic, 250 Gram
Organic
Squash - Zucchini Organic, 250 Gram
Open Product Description
$2.75 avg/ea
$11.00/kg
Final cost based on weight
Squash - Zucchini Yellow, 250 Gram
Squash - Zucchini Yellow, 250 Gram
Open Product Description
$1.92 avg/ea
$7.69/kg
Final cost based on weight
Strawberries - Fresh BC Grown 1lb, 454 Gram
Strawberries - Fresh BC Grown 1lb, 454 Gram
Open Product Description
$9.00 avg/ea
$19.82/kg
Final cost based on weight
Turnips - White, 600 Gram
Turnips - White, 600 Gram
Open Product Description
$4.61 avg/ea
$7.69/kg
Final cost based on weight